Přednášky s obrazovou prezentací jsou zaměřeny do nejvíce diskutovaných a stále aktuálních oblastí naší myslivecké praxe a přináší nejnovější poznatky z oblasti biologie a etologie srnčí zvěře. Přednáška se věnuje mimo jiné oblasti i fenoménu parožení (cílem je vysvětlit složitý cévní a nervový systém ve vztahu k růstu parůžků – od ronění, mineralizaci až po shození). Dále se věnuje reprodukci srnčí zvěře, genetice, zásadám průběrného odstřelu a v neposlední řadě oblasti výživy. Přibližně polovina časového rozsahu přednášky je věnována klíčové oblasti naší myslivecké praxe – odhadu věku živé a ulovené srnčí zvěře. Ucelené soubory a množství obrazového materiálu výstižně demonstrují popisované skutečnosti a nenechají nikoho na pochybách o jejich správnosti.
Na přednášce jsou k vidění chronologicky seřazené vývojové řady kapitálních srnců, včetně „světového“ srnce Jůlínka, který v pátém roce dosáhl na fenomenálních 220 b. CIC.
Přednášky nejsou nijak časově limitovány. Vlastní přednáška trvá přibližně 2,5 hodiny, další 0,5–1 hodinu bývá obvykle diskuze. Cílovou skupinu tvoří zejména organizační složky ČMMJ, Myslivecká sdružení a uživatelé honiteb.
Za přednášku je standardně účtováno 5000 Kč + 10 Kč/1 Km jako cestovní náklady (platba je po skončení přednášky na základě vystavení daňového dokladu). Počítač a projektor je vlastní, je nutno zajistit promítací plátno a vhodné prostory.
Na přednášce je možno zakoupit knižní tituly: Srnčí zvěř I. 890Kč, Srnčí zvěř II. 890Kč a Srnčí zvěř III. 890Kč + 200 Kč poštovné
Samozřejmostí je možnost doplnit knihy věnováním autora.
Součástí přednáškové činnosti a osvěty u veřejnosti je několik vystoupení v televizních pořadech, např. Česká televize – Lidé i přes varování myslivců odnášejí malé srnce z lesa, Česká televize – Nejsilnější srnec na světě žije na moravské statku, Česká televize – Tisíc let české myslivosti, Český rozhlas a další.