Srnčí zvěř, Pavel SCHERER

IG FB home kontakt

Pavel SCHERER - web o srnčí zvěři Home Nabídka Přednášková činnost Novinka!

Pavel SCHERER - web o srnčí zvěři Home Nabídka Přednášková činnost Novinka!Novinka! - www.scherer.cz




Úvodní stránka  Nabídka  Novinka! 

Novinka!

Nově v prodeji - Replika trofejově nejsilnějšího srnce světa zájmového chovu Jůlínka
(5 let - 223 bodů CIC)

odkaz na video VIDEO

Hmotnost repliky s lebkou 750–800 g, objem parůžků 345 cm3, délka parůžků 26,5 cm

 

Tento význačný srnec, jakož i veškerý obrazový materiál z privátního výzkumu biologie srnčí zvěře je chráněn autorským právem. Jakékoliv kopírování, rozmnožování a šíření, včetně provádění reprodukcí jinou osobou (bez svolení autora) je trestným činem.


cena 5.400 Kč       

objednat ZDE

 

V průběhu osmnácti let výzkumu biologie srnčí zvěře prošlo mým experimentálním chovem několik desítek srnců různých věkových tříd, různých kvalit a parožních potenciálů. Parůžky těch nejsilnějších srnců dosahovaly hodnoty zlaté medaile. Pouze ale jeden srnec byl po stránce trofejové naprosto výjimečný a svými parametry, resp. parametry svých parůžků, převyšoval všechny ostatní jedince. Jmenoval se Jůlínek . . .

 

Biologickou zvláštností tohoto srnce byla skutečnost, že pocházel z trojčat a kromě toho, že jeho matka kladla tři potomky, byli všichni samčího pohlaví. Biologický otec Jůlínka nebyl ničím zvlášť výjimečný srnec a svými tělesnými resp. trofejovými parametry dosahoval běžného standardu srnců moravskoslezského regionu, kde byl jako srnče odchován. Velkou zajímavostí je, že Jůlinkovi bratři nikdy kapitálních trofejí nedosáhli, a to i přesto, že dostávali stejné krmivo a byli naprosto stejného tělesného rámce a hmotností. Jůlínek v pěti letech dosáhl fenomenálních parožních parametrů a jeho trofej dosáhla úctyhodných 223 bodů CIC. Na základě této skutečnosti byl oficiálně  uznán trofejově nejsilnějším srnce světa zájmového chovu.

Po odvysílání televizních spotů natočených veřejnoprávními televizemi (ČT 1, TV NOVA a TV PRIMA)z mého chovného zařízení, jsem byl několikrát kontaktován různými subjekty a „obchodníky se zvěří“, se zájmem Jůlínka koupit. Nabídky byly vskutku velkorysé. Jedna z nabídek ale byla výjimečná už tím, že přišla z prezidentské kanceláře jednoho velice významného evropského státníka. Jednalo se o vskutku velkorysou částku, která by mi mohla významně pomoci pokrýt náklady spojené s chovem a výzkumem biologie srnčí zvěře, který jsem šestnáct let táhl ze svých úspor. Navzdory této velkorysé nabídce jsem se zachoval jako správný patriot a tuto nabídku odmítl s tím, že se jedná o ryze českého srnce, který by měl i nadále zůstat v České republice. Patriotismus se mi však v této oblasti příliš nevyplatil a jak už to většinou bývá, každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Jůlínek v šesti letech uhynul na prodělanou sepsi v důsledku zlomené bederní končetiny…

Více informací o tomto „světovém“ srnci, jeho vývojových řadách parůžků, jeho bratrech a biologických rodičích je možné se dočíst v prvním a třetím díle knižní trilogie o srnčí zvěři – Srnčí zvěř I. a Srnčí zvěř III.

 

Novinka!
Novinka!
Novinka!
Novinka!
Novinka!
Novinka!
Novinka!
Novinka!
Novinka!
Novinka!
Novinka!
Novinka!

Partneři